Vozy pro Open Rails

nákladní vagon Falls ČD Cargo ve dvu provedeních

Po balíčku se slovenskými vozy Falls a vozy ČDC přichází na řadu i předělávka vagonu v dalším provedení, tentokrát ČD Cargo. Známý vagon je ve dvou variantách zbarvení, třemi různými náklady a v provedení s nákladem dynamickým. Jeden z vozů má novější podvozky od @Stapox Nejen v ucelených soupravách vypadají vozy opravdu skvěle. Jedná se o malinko upravené modely z release 2012, které již nemají LODs. Textury nachystal Pájos Kraldos, Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek si připravil skvělé zvuky, které stáhnete zde . Jedná se JEN O UPDATE, KE SPRÁVNÉ FUNKCI MUSÍTE MÍT STAŽENÝ PŘEDCHOZÍ BALÍK FALLS A TENTO UPDATE DO NĚJ DOPLNIT!!! Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné je provozovat v MsTS, jsou určeny primárně jen pro Open Rails !!!.

Stáhnout (49,8MB)

nákladní vagon Falls CZ Coal a ČD Cargo

Po balíčku se slovenskými vozy Falls přichází na řadu i předělávka vagonu v dalším provedení, tentokrát firem CZ Coal a ČD Cargo. Známý vagon je ve dvou variantách zbarvení, třemi různými náklady a v provedení s nákladem dynamickým. V ucelených soupravách tvoří opravdu lahůdkový pohled. Jedná se o malinko upravené modely z release 2012, které již nemají LODs. Textury nachystal Pájos Kraldos, Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek si připravil skvělé zvuky, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné je provozovat v MsTS, jsou určeny primárně jen pro Open Rails !!!.

Stáhnout (28,3MB)

nákladní vagon Falls ZSSK

Obnovené release upraveného modelu Falls. Známý vagon je ve třech variantách zbarvení vč.poškození od grafitti a s různými náklady. V ucelených soupravách tvoří opravdu lahůdkový pohled. Jedná se o malinko upravené modely z release 2012, které nemají LODs. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek si připravil skvělé zvuky, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné je provozovat v MsTS, jsou určeny primárně jen pro Open Rails !!!.

Stáhnout (40MB)

osobní vůz ČD Bdmpee

Předělávka jednoho starého modelu do TS202x. Přidána animace dveří a jsou vyřezaná okna modelu. Přesto není model nijak polygonově náročný, ale úplné FPS ořezávátko to taky není. Textury připravili Viaxern a LukynCZ, Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (38,9MB)

služební vagon ČSD Dsd

Předělávka starého modelu do ORTS. Přidány animace dveří, přechodové můstky a drobné detaily na modelu. Přesto není model nijak polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (17,9MB)

krytý dvouosý vagon ČSD Zsr

Dva roky starý model, původně vytvořený pro TS201x. Před dvěma lety jsem ten model převedl i pro ORTS a toto je výsledek. Tato varianta krytého vozu není vybavena parním topením a proto není možné tento vůz řadit i do souprav s osobními vlaky. Vůz je vybaven brzdařskou budkou a je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (5,5MB)

krytý dvouosý vagon ČSD Ztrc

Dva roky starý model, původně vytvořený pro TS201x. Před dvěma lety jsem ten model převedl i pro ORTS a toto je výsledek. Tato varianta krytého vozu je vybavena parním topením a proto je možné tento vůz řadit i do souprav s osobními vlaky. (Tyto vozy byly užívány i pro přepravu spěšnin.) Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (5,5MB)

cisternový vagon ČSD Rv

Jeden z posledních modelů v mojí dílně. Jedná se o poměrně neznámý vůz pro přepravu vína. Poměrně raritní v provozu, dnes samozřejmě již k nezastižení. Nejen v ucelených soupravách mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (5,4MB)

nákladní vagon ČSD Ls

Nejnovější model z mojí dílny. Jedná se o poměrně méně známý vůz pro přepravu sladu. Poměrně raritní v provozu, dnes zřejmě již k nezastižení. I když neodpovídá zbarvením stoprocentně své předloze, nejen v ucelených soupravách mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (3,1MB)

otevřený nákladní Vagon ČSD Vsr/Vtr v pěti variantách

Opět jeden můj starší model, převedený z TS2020 do ORTS. Spolu s chystaným Ztr/Ztrc svého času jeden z nejvíce početně zaastoupených vozů u ČSD, užívaný vůz pro přepravu nákladů nepodléhajících povětrnostním vlivům. Nejen v ucelených soupravách při přepravě dřeva nebo uhlí či štěrku mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS včetně dynamických nákladů. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (16,9MB)

krytý nákladní vagon ČSD M2

Nedávno zveřejněný model pro TRS a TS2020, převedený do ORTS. Jedná se o kdysi hojně užívaný vůz pro přepravu živých zvířat. Základem pro skutečné vozy byly kryté vozy Zsr. Pro odvoz volů na místa, kde nebudou škodit by byl nezbytný i dnes. Nejen v ucelených soupravách mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (5,5MB)

cisternový vagon ČSD Rj

Další model, reinkarnovaný z jiného simulátoru. Jedná se o raritní vůz na přepravu kyselin vs kameninových nádobách. Naprostá novinka v tvorbě nákladních dvouosých vozů pro ORTS z roku 2018 (!). Raritní v provozu, raritní dnes. Určitě najdete podobný v MDC Bratislava. Nejen v ucelených soupravách mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (4,6MB)

krytý nákladní vagon ŽSR Tcms (Utz)

Upravená novinka předchozího modelu ČSD do podoby z devadesátých let minulého století. Nákladní dvouosý model vozu Tcms pro přepravu sypkých nákladů, vyžadujících ochranu před povětrnostními vlivy. Určitě najde uplatnění nejen na trati ŽSR130. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (3,6MB)

krytý nákladní vagon ČSD Tcms (Utz)

Naprostá novinka v tvorbě nákladních dvouosých vozů. První release modelu vozu pro přepravu sypkých nákladů, vyžadujících ochranu před povětrnostními vlivy řady Utz (Tcms). Dnes již prakticky nezastižitelný v provozu, v minulosti relativně hojně užívaný při přepravě hnojiv, kaolinu a podobně. Nejen v ucelených soupravách mu to sluší. Vůz je relativně polygonově náročný. Josef VŽD si pro vás nachystal naladění vozů pro ORTS. Jacek ozvučil vůz a jeho zvuky si stáhnete zde . Model je určeny pro pokročilé uživatele ORTS a není možné jej provozovat v MsTS !.

Stáhnout (3,6MB)

osobní vůz Bai4-3838 s cestujícími

Díky spolupráci se Šmejkim (TRS) vznikají i modely pro ORTS. Většinou se jedná o technologické vzorky sloužící k testování chování ve hře. Někdy se ale povede dovést release do konce a toto je i případ nového modelu osmidveřového vozu Bai. Jedná se o model velice polygonově náročný. Obsahuje i cestující veřejnost a dvě varianty koncového vozu. Ladění vlastností obstaral Josef VŽD , děkuji. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, a opakuji, je polygonově značně náročný(!). Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (63,5MB)

nákladní vůz ČSD Les pro přepravů automobilů

Zcela nový model nákladního vozu ČSD. Model vznikl importem TRS modelu Mirka Bakovského. Model je určen pro ORTS, je k tomu uzpůsoben nejen texturami. Má naloženy známé vozy ŠKODA 100 v několika barevných variantách. Jednotlivé varianty jsou přímo definovány pro ORTS. Jedna z variant využívá možnosti více animovaných nákladů a je vybavena navíc koncovkami pro návěst „Konec vlaku“. Ladění vlastností vozů (Les, nikoliv Š100) obstaral Josef VŽD , děkuji. Samotné modely automobilů má na svědomí Witold Prusinkiewicz z TRS, děkuji i jemu. Určeno pro zkušené uživatele ORTS. Model je polygonově relativně nenáročný a nemá implementován LOD. Autoři vám přejí příjemnou zábavu ve hře.

Stáhnout (9,0MB)

 

nákladní vagon SD-KD Facc

Zcela nový model nákladního vozu soukromé společnosti Severočeské doly kolejová doprava. Model vznikl importem TRS modelu Mirka Bakovského. Model je určen pro ORTS, je k tomu uzpůsoben nejen texturami. Má animovaný náklad uhlí, varianty samotného modelu jsou přímo definovány pro ORTS. Ladění vlastností obstaral Josef VŽD , děkuji. Určeno pro zkušené uživatele ORTS. Model je polygonově relativně nenáročný, navíc nemá implementován LODs. Autoři vám přejí příjemnou zábavu ve hře.

Stáhnout (13,0MB)

 

nákladní vagony ČSD Sav/Facc (dvě varianty)

Zcela nový model nákladního vozu československých železnic. Model vznikl importem TRS modelu Mirka Bakovského. Model je určen pro ORTS, je k tomu uzpůsoben nejen texturami. Má animované náklady, několikero variant samotného modelu a jeho některé featury jsou přímo definovány pro ORTS. Ladění vlastností obstaral Josef VŽD , děkuji. Určeno pro zkušené uživatele ORTS. Model je polygonově relativně nenáročný, navíc nemá implementován LODs. Autoři vám přejí příjemnou zábavu ve hře.

Stáhnout (14,9MB)

 

ČSD vůz Bam 5112

Další vůz (tentokrát přípojný) od kamaráda Šmejkiho, který tento model připravil pro TRS. Díky tomu jsem ho mohl převést do MsTS, TS201x a nyní i do ORTS. Balíček s obsahuje jeden vůz (v současnosti je součástí historické soupravy z Musea Lužná u Rakovníka) 5112 včetně variant s koncovými lucernami a odrazkami. Model i textury jsou originální od Šmejkiho, úpravu pro ORTS a doplnění otvíracích dveří jsem provedl osobně. Definici jízdních vlastností provedl opět Josef VŽD . Model je určen pro pokročilé uživatele ORTS !

Stáhnout (6,1MB)

osobní vůz ČSD Ca4-5107

Zcela nový model osobního vozu československých železnic. Model vznikl zpětným importem mého modelu z TS201x. Model je určen pro ORTS, je k tomu uzpůsoben nejen texturami. Má animované dveře, několikero variant přechodových měchů a jeho některé featury jsou přímo definovány pro ORTS. Ladění vlastností obstaral Josef VŽD , děkuji. Určeno pro zkušené uživatele ORTS. Model je polygonově poměrně náročný. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje textury .dds. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (4,8MB)

 

osobní vůz CFR „Dimitrov“ 29-22 reko

Zcela nový model osobního vozu rumunských železnic CFR. Model vznikl ve spolupráci s kamarádem Mihaiem Marianem z Temešváru, autor fotografií je Andrei Vidrighin. (Thanks!) . Model je určen pro ORTS, je k tomu uzpůsoben nejen texturami. Hodí se hlavně na regionální rumunské trati. Ty se dají stáhnout například zde , stejně jako vhodná hnací vozidla CFR. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (8,2MB)