Elektrické lokomotivy pro Open Rails

elektrická lokomotiva ZSSKC řady 131 (celkem deset strojů)

Před čtyřiceti lety vyjel na koleje tehdejší ČSSR jeden unikátní stroj. Jednalo se o dvoudílnou lokomotivu řady E479.1. Po více než čtyřiceti letech máte nyní možnost rozšířit svůj vozový park i v simulátoru Open Rails. Model jako takový je samozřejmě otřesný a je rozměrově úplně totál mimo, ale myslím si, že to ani nepoznáte. K modelu jsem si dovolil přibalit zvuky i kabinu, když skandál, tak ať stojí za to. Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz. Textury mají na svědomí DoDo, John Railman, Lukas Bart a další. Všem spolupracovníkům děkuji. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Zkuste si přečíst před jízdou ReadMe, jednak jsem si s ním dal práci a jednak jsou v něm občas užitečné informace.(Například, že lokomotivy sudých čísel mají být v čele vlaku a proč.) Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (146MB)

elektrická lokomotiva ČDC 163 259-5 (rel.II)

Jako vedlejší produkt při stavbě modelu ZSSKC131 vznikl i tento kousek. Zástupce asi nejpočetněji zastoupeného stroje na našich kolejích existuje v simulátoru v mnoha modelech a různých variantách. Pro firmu Pilow Inc. vytvářený nejprve technologický vzorek nakonec dozrál i pro veřejné release. K modelu je zapotřebí DoDova kabina, která je ke stažení zde . Zvuky jsou od Roba a a jsou ke stažení zde . Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz. Textury vycházejí z repaintu Lukase Barta. Všem spolupracovníkům děkuji. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (31,2MB)

dva modely řady ČDC 181

Pokud chcete přepravovat těžké náklady, šestinápravová elektrická lokomotiva firmy ŠKODA je pro vás rozhodně to pravé. Model v třetím a půltém updatu je proti předchozím versím značně přepracován a ani texturově není s předchozími release kompatibilní. Velkoplošné textury a spousta detailů na samotném modelu, to je nová řada 181. Stroj 181 008 je navíc vybaven inovovaným osvětlením s LED. Enginy pro vás vyladili bob57_cz (181008) a Josef Vogeltanz (181069). K modelu je přibalena Somatkova kabina a Pegasovy zvuky. Součástí modelu jsou animované pantografy, stěrače a figurka strojvedoucího (pro případ změny směru jízdy). Model je velice hardwarově náročný a používá alternativní formát textur.(V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur.) Model je určen pro pokročilé uživatele ORTS. Součástí balíčku je adresář common.inc s definicí LED světel pro 181 008.

Stáhnout (72,1MB)

balík elektrických lokomotiv ČD 242

Balík s novými modely střídavé lokomotivy ve službách společnosti ČD. V reálu se dají potkat na Plzeňsku a Brněnsku v čele osobních vlaků a rychlíků. K modelu jsem si dovolil přibalit původní Somatkovu kabinu pro její nedostupnost ke stažení. Zvuky jsou od Pegase a jsou rovněž součástí balíčku. Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz a obsahuje i soubory include pro definici LED světel u stroje 235. Stroj 217 má speciální řešení půlených světel pomocí otočných masek, věnujte prosím pozornost četbě návodu. Textury si pro vás připravil Vítek Chudlařský, autoři fotografií jsou zmíněni v ReadMe. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (158,4MB)

dvojice elektrických lokomotiv ŽOS Zvolen

Dva modely rekonstruované střídavé lokomotivy ŽOS Zvolen. V reálu se dají potkat na mnoha místech, elektrifikovaných systémem 25kV/50Hz, protože jsou v pronájmu různých soukromých společností (LTE, RTI). K modelu je zapotřebí Duusova a Nebulusova kabina, která je ke stažení zde zde (díky kluci). Zvuky jsou od Pegase a jsou součástí balíčku. Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz a obsahuje i soubory include pro definici LED světel. Textury si pro vás připravil Šmejki a proto se model dá sehnat i TRS. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (31,5MB)

elektrická lokomotiva ČSD S499.02

Předzvěst balíčku současných plecháčů řady 242, jeden historický model, představující S499.02. Do detailu provedený model s několika odlišnostmi od dnešních strojů. Několikrát upravovaný model střídavé lokomotivy firmy ŠKODA. Součástí balíčku s modelem jsou zvuky od Pegase a kabina od Somatka.Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz. Všem děkuji, stejně jako autorovi textur Vítkovi. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (47,9MB)

elektrická lokomotiva IDS 045 193-7

Další několikrát upravovaný model střídavé lokomotivy, pro mě tak netypický. K modelu je zapotřebí Duusova a Nebulusova kabina, která je ke stažení zde zde (díky kluci). Zvuky jsou od Pegase a jsou součástí balíčku. Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz, děkuji i jemu. Textury si pro vás připravil Jan Šmejkal ve spolupráci se mnou a myslím, že na to jaký to je i v reálu cirkus to dopadlo docela dobře. Model je určen pro zkušené uživatele ORTS, je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (28,5MB)

Elektrická lokomotiva PSŽ 242 262-4 rel.II

Další varianta střídavé lokomotivy ŠKODA pro ORTS, soukromý stroj 242 v zelenožlutém atraktivním zbarvení. K modelu je zapotřebí Duusova a Nebulusova kabina, která je ke stažení zde zde. Zvuky jsou od Pegase a jsou součástí balíčku. Ladění vlastností obstaral Josef Vogeltanz. Všem spolupracovníkům děkuji. Určeno pro zkušené uživatele ORTS. Model je polygonově značně náročný a obsahuje některé zkušební featury pro ORTS. V nastavení nezapomeňte mít zatrženou volbu, která preferuje alternativní formát textur. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Stáhnout (28,6MB)

model 182 072-9

První moje release této šestinápravové elektrické lokomotivy firmy ŠKODA. Model vychází z finálních modelů podobných řad a proto je poměrně detailní a náročný na PC. Odměnou za tuto lapálii vám budiž velkoplošné textury a spousta detailů na samotném modelu. Fotografie na textury poskytl 3michal a samotné textury zpracoval DoDo. Engin pro vás vyladil Josef Vogeltanz a k modelu je přibalena Somatkova kabina a Pegasovy zvuky. Součástí modelu jsou animované pantografy, stírače a figurka strojvedoucího (pro případ změny směru jízdy). Model je velice hardwarově náročný a používá alternativní formát textur. Model je určen pro pokročilé uživatele ORTS.

Stáhnout (54,0MB)

dva modely řady ZSSKC 183

Třetí release oblíbené šestinápravové elektrické lokomotivy firmy ŠKODA. Model je proti předchozím versím značně přepracován a ani texturově není s předchozími release kompatibilní. Odměnou za tuto lapálii vám budiž velkoplošné textury a spousta detailů na samotném modelu. Fotografie na textury mi poskytl 3michal . Enginy pro vás vyladil Josef Vogeltanz a k modelu je přibalena Somatkova kabina, Pegasovy zvuky a adresář s definicí LED světel. Součástí modelu jsou animované pantografy, stírače a figurka strojvedoucího (pro případ změny směru jízdy). Model je velice hardwarově náročný a používá alternativní formát textur. Model je určen pro pokročilé uživatele ORTS.

Stáhnout (63,6MB)