Parní lokomotivy

555.008, 555.0213 a 555.0259

Lokomotiva, vyráběná ve velkých počtech v mnoha továrnách v celé Evropě. Ve službě byly tyto lokomotivy snad u všech evropských železničních správ. Balíček obsahuje tři odlišná provedení stroje včetně kabiny a zvuků. Doporučuji před jízdou pročíst readme s návodem na ovládání lokomotivy :-) Pokud použijete soubory consist v balíčku, stáhněte si prosím tento soubor Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model,is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS !

Stáhnout (21,5MB)

475.0

Další parní lokomotiva, tendrovka ČSD vyrobená pouze v jednom exempláři. Přímý konkurent řady 464.0 a ideový základ pro budoucí řadu 477.0. Kabinu pro 475.0 stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab. Soundy si musíte stáhnout na těchto stránkách v sekci zvuky. Přestože je značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model,is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS !

Stáhnout (9,0MB)

354.187 a 354.195

Předválečná československá parní lokomotiva 354.1, určená pro vozbu osobních vlaků převážně na místních tratích ČSD. V balíčku jsou dva stroje z továrny PČM. Jedná se o provedení lokomotivy s blízko umístěnými parojemy a písečníkem. Kabinu pro 354.1 stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab.,do kterého musíte nakopírovat soubory .cvf obsažené v balíčku s lokomotivou 354.1. Soundy si musíte stáhnout na těchto stránkách v sekci zvuky. Děkuji všem svým spolupracovníkům, kteří mi pomáhali s tvorbou, ať již dodáním fotodokumentace či jinak. Readme má na svědomí Honza Ungrmann,za což mu taktéž děkuji. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (5,9MB)

486.008

Předválečná československá rychlíková parní lokomotiva 486.0, určená pro vozbu rychlíků na sklonově náročných tratích ČSD. V balíčku je stroj z Výtopny Masarykovo nádraží, zajišťující provoz na trati Praha - Bratislava. Jedná se o původní provedení lokomotivy bez vodočističe a dalších úprav. Kabinu pro 486.0 stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab.,do kterého musíte nakopírovat soubory .cvf obsažené v balíčku s lokomotivou 486.0. Soundy si musíte stáhnout na těchto stránkách v sekci zvuky. Děkuji všem svým spolupracovníkům, kteří mi pomáhali s tvorbou, ať již dodáním fotodokumentace či jinak. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (6,8MB)

387.008 & 387.030

Předválečný vrchol československé konstrukce rychlíkových parních lokomotiv. Náhrada za zastaralé Gölsdorfovy 375.0, určená pro vozbu rychlíků. V balíku jsou dvě lokomotivy odlišující se několika drobnostmi a mající rozdílné tendry. Lokomotiva 008 druhé serie odpovídá vzhledem spíše serii první, ale předpokládám, že ač to odborníka podráždí, vy to ani nezaregistrujete :). Kabinu pro 387.0 stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab.,do kterého musíte nakopírovat soubory .cvf obsažené v balíčku s lokomotivou 387.0. Soundy si musíte stáhnout na těchto stránkách v sekci zvuky. Děkuji všem svým spolupracovníkům, kteří mi pomáhali s tvorbou, ať již dodáním fotodokumentace či jinak. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (9,8MB)

498.0 oprava enginů a jízdních vlastností modelů

Albatros se opět nějaký ten pátek od uveřejnění dočkal potřebných updatů.Opravené soubory s vlastnostmi a charakteristikami si po stažení nakopírujte do adresáře s parní lokomotivou 498.0. Úpravy enginů provedl Honza, za což mu velice děkuji. Přeji příjemnou zábavu.

Stáhnout (0,5MB)

 

556.1 model

MsTS model štokra 556.1 v provedení na práškové uhlí. Model používá jednotnou kabinu zde , kterou musíte nainstalovat do adresáře common.cab. (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí.) Vlastnosti lokomotiv jsou tentokrát odděleny od balíčku s modelem a jsou ke stažení zde Model má tendr 935.3 s bunkrem na práškové uhlí a lepší jízdní vlastnosti. Velké díky M.Štrublíkovi za fotodokumentaci a Vrbamovi za spolupráci na texturách. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Pokud vám něco nepůjde správně, udělali jste chybu v instalaci. Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (8,0MB)

556.0 model

Vrchol čs. konstrukce parních lokomotiv, ve které se snoubilo to nejlepší z německé a americké konstrukční školy. Povedený stroj ze ŠKODY Plzeň. MsTS model štokra neboli bugatky používá jednotnou kabinu zde , kterou musíte nainstalovat do adresáře common.cab. (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí.) Vlastnosti lokomotiv jsou tentokrát odděleny od balíčku s modely pro jeho velikost a jsou ke stažení zde Model má animované uhlí v tendru a další vychytávky.Velké díky M.Štrublíkovi za fotodokumentaci a Vrbamovi za spolupráci na texturách. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Pokud vám něco nepůjde správně, udělali jste chybu v instalaci. Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (70,0MB)

556.0 a 556.1 vlastnosti (verse 2.03)

Jízdní vlastnosti pro model lokomotivy 556.0. Enginy vyladil opět fenomenální zsr. Každá lokomotiva má odlišné vlastnosti, některé stroje jsou dobře udržované a výkonnější než ostatní, některé lépe či hůře svítí. Podle instalovaného kompresoru se liší i doba plnění soupravy vzduchem. Nezapomeňte nakopírovat soubor .cvf na správné místo, jinak se nesvezete. Pokud vám něco nepůjde správně, udělali jste chybu v instalaci. Určeno pouze pro pokročilé uživatele MSTS!

Stáhnout (0,2MB)

 

 

Steam sounds - 556.0 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivu řady 556.0 od Jacka. Zvláště doporučuji "lodní" píšťalu. Ke stažení tentokrát na stránkách autora v sekci "zvuky" Při instalaci dbejte zvýšené pozornosti ! Pokud vám něco nepůjde jak má,udělali jste zcela jistě chybu při instalaci. Příjemnou zábavu. Určeno pouze pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (40.0MB)

 

 

456.1

Lokomotiva, která jezdila snad po celé Evropě. Nejen stroje ČSD, ale i dalších železničních správ pomáhaly budovat poválečnou Evropu. Americké stroje, jednoduché konstrukcí a moderní svými technickými řešeními (ovšem diametrálně odlišné od našich zvyklostí) byly srovnatelné v mnoha ohledech s řadou 534.0. Kabina je původně pro US. lokomotivu S700 (autorem je Rick Grout) a ke stažení je zde . Musíte ji nainstalovat do adresáře common.cab. Oproti originálu jsou drobně upraveny pohledy z budky. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (9,0MB)

Steam sounds - 437.0 pack (určen i pro 456.1!!)

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivu řady 437.0 od Jacka. Použitelné i pro řadu 456.0. Tento update Steamsounds nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Pokud ne, zřejmě jste udělali někde chybu při instalaci. Příjemnou zábavu. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.5MB)

 

414.2

Tzv."Malá stosedmdesátka" je moje srdeční záležitost, protože můj otec na ní topil během služby v žst. Kralupy n. Vltavou. Protože udělala radost jemu, věřím, že udělá radost i Vám. Jedná se o model s animovaným uhlím a určitě poslouží jako základ pro další Golsdorfovy stroje, sloužící u ČSD. Kabina je jednotnázde , kterou musíte nainstalovat do adresáře common.cab, (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí) Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (5,7MB)

Steam sounds - 414.2 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivu řady 414.2 od Jacka. Tento update Steamsounds nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Pokud ne, zřejmě jste udělali někde chybu při instalaci. Příjemnou zábavu. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.5MB)

 

498.0 second release

Albatros se po dvou letech od uveřejnění dočkal nějakých updatů a rovněž animovaného uhlí. Za úpravy modelů děkuji Vrbamovi. Kabinu pro 498.0 stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab, (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí). V balíčku s modelem jsou čtyři odlišné varianty v různém zbarvení, soundy si musíte stáhnout opět na těchto stránkách. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (25,0MB)

456.0

Předchůdce lokomotivy 464.0, mimořádně výkonná a spolehlivá tendrovka 456.0 z ČKD. K tomu, abyste si s krasinem v MSTS zajezdili, stačí jen málo - stáhnout a nainstalovat. Kabinu stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab, (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí). Soundy dělal samozřejmě opět Jacek a stáhnete je na těchto stránkách hned pod odkazem na 464.0 ( je to tady ) (Jedná se o stejné zvuky jako pro 464.0 kdo je má stažené již stahovat nemusí) Balíček obsahuje dvojici lokomotiv pro různá období provozu. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (8,5MB)

464.0

Další tendrovka ke stažení je opět čs. legendou na kolejích. Model 464.0 stačí jen stáhnout a nainstalovat. Kabinu stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab, (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí). Soundy dělal opět Jacek a stáhnete je rovněž na těchto stránkách hned pod odkazem na 464.0 ( je to tady ) V balíčku je obsažena trojice drobně odlišných lokomotiv z různých období. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (11MB)

Steam sounds - 464.0 & 456.0 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivu řady 464.0 od Jacka. Balíček obsahuje i .sms soubory pro krasina. Tento update Steamsounds nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Pokud ne, zřejmě jste udělali někde chybu při instalaci. Příjemnou zábavu. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.5MB)

 

464.2

Tak, a je tu ke stažení další tendrovka, tantokrát ne jen tak ledajaká. Vrchol konstrukce čs. parních lokomotiv se chystá vyjet na kolejiště MSTS. Stačí ho jen stáhnout a nainstalovat. Kabinu stáhněte zde a nainstalujte do adresáře common.cab, (Jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí). Soundy dělal opět Jacek a stáhnete je rovněž na těchto stránkách hned pod odkazem na 464.2. Přestože je lokomotiva značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (5,0MB)

Steam sounds - 464.2 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivu řady 464.2 od Jacka.Tento update Steamsounds nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Pokud ne, zřejmě jste udělali někde chybu při instalaci. Příjemnou zábavu. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.8MB)

 

534.03

A je tu těžká nákladní lokomotiva řady 534.03. Přestože je značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. Lokomotiva už používá "Jednotný cabview pro čs. parní lokomotivy", který si můžete stáhnout zde .Zvuky pro tuhle výkonnou parní lokomotivu ochotně vytvořil Jacek, celý balíček je ke stažení o něco níže na těchto stránkách. Více je popsáno v readme u modelu. Modely tendrů mají animované uhlí, takže v aktivitě můžete koukat jak se vám při zbrojení plní uhlák. Soubory .eng opět ladil ZSR a opět skvěle. Snad se vám nákladní řada, která byla užívána i v osobní dopravě zalíbí. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (7,0MB)

Steam sounds - 498.0 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivy řady 498.0 od Jacka. Obsahuje i speciální soubory pro postrkové lokomotivy. Update nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (2.8MB)

 

Steam sounds - 534.03 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivy řady 534.03 od Jacka. V packu jsou i speciální soubory pro postrkové lokomotivy a odlišné varianty pro normální litinový komín i dyšnu Giesl. Update nakopírujte do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Pokud ne, zřejmě jste udělali někde chybu při instalaci. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.5MB)

Steam sounds - basic pack

Skvěle provedené základní soundy pro čs. parní lokomotivy od Jacka. Nutno nakopírovat do adresáře SNDSlok umístěném v common.snd, nechat vše přepsat a v MSTS by mělo všechno fungovat tak jak má. Příjemný poslech. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (3.2MB)

 

524.1

Další parní tendrovka ČSD. Tentokrát nákladní klasika z pohraničí, jejíž pramáti byla vyrobena speciálně pro Buštěhradskou dráhu. Přestože je značně zjednodušena, doporučuji ve hře vypnout dynamické stíny. Lokomotiva už používá "Jednotný cabview pro čs. parní lokomotivy", který si můžete stáhnout zde . Kabinu nainstalujte do adresáře common.cab,(jedná se o jednotnou kabinu pro čs. parní lokomotivy a kdo ji má staženou již stahovat nemusí). Zvuky pro tuhle výkonnou tendrovku ochotně vytvořil Jacek, celý balíček je ke stažení rovněž zde na těchto stránkách. Více je popsáno v readme u modelu. Snad se vám nákladní řada, která končila mnohde parní provoz zalíbí. For correct operation of model, is necessary cut off the dynamic shadows in the MSTS graphics option! Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (14,0MB)

Steam sounds - 524.1 pack

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivy 524.1 od Jacka. Speciální soubory pro postrkové lokomotivy, odlišné varianty pro normální litinový komín i dyšnu Giesl. Update nakopírujte do adresáře s parními soundy v common.snd a mělo by snad všechno fungovat tak jak má. Příjemnou zábavu. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (1.5MB)

 

Steam sounds - pack 0.2

Skvěle provedené soundy pro čs. parní lokomotivy známých řad od Jacka a Dejva. Speciální soubory pro postrkové lokomotivy. Jedná se o soundy PRO VŠECHNY PARNÍ LOKOMOTIVY, které jsou v přípravě nebo těsně před zveřejněním. Oběma autorům velice děkuji, díky jim je požitek z jízdy o poznání větší. Musíte si ovšem nadále stahovat případné updaty pro nové parní lokomotivy. Určeno pokročilým uživatelům MSTS!

Stáhnout (20.0MB)

477.0 (476.1)

Moje první parní lokomotiva, nejmodernější tendrovka ČSD určená původně pro příměstský provoz. Jak jsem již několikrát předeslal, je značně zjednodušena, ale vzhledově je o dost přesnější než rakouský model a stejně tak je přívětivější pro fps. Přesto dopodučuji ve hře vypnout dynamické stíny. Lokomotiva už používá "Jednotný cabview pro čs. parní lokomotivy", který si můžete stáhnout zde. Soundy mi ochotně dělali Dejv a Jacek,celý balíček je ke stažení rovněž zde na těchto stránkách. Všem, kteří mi pomohli s papouškem děkuji. Model je určen pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (13,0MB)